מהו מאמר שיווקי ומה ההבדל בינו לבין מאמר תוכן רגיל?

מהו מאמר שיווקי ומה ההבדל בינו לבין מאמר תוכן רגיל?

כתיבה שיווקית לעסקים נשמעת לכאורה פשוטה ולא מורכבת, והיא אכן אמורה להיות כזאת, אבל למעשה היא אומנות שלא רבים יכולים לעשות אותה מבלי להסתבך בסופרלטיבים שנשמעים נלהבים מדי או בניסוחים מסורבלים. כתיבה שמניעה אנשים לפעולה ושמשכנעת אותם שהמוצרים והשירותים שלכם הם אלה שבהם הם צריכים להשקיע כסף, וכן נחוצה פה חשיבה אחרת, ידע מסוים שלא לכולם יש וכושר ניסוח שנובע מהבנה של השיווק. כתיבה שיווקית, בפשטות, היא תקשורת ביניכם לבין קהל היעד שלכם בצורה אפקטיבית ויעילה במינימום של טקסט כדי להבעיר את המסר הנכון. לא כל אחד יכול לכתוב את זה אבל כל אחד יכול להבין את זה כשהוא קורא את הטקסט, וזהו ההבדל שבין כותב מנוסה ויודע לבין מי שמנסה לכתוב אפילו את העסק שלו , וזה בדיוק מה שמבטא במאמר רגיל.

כתיבה שיווקית מניעה, את מי?

את מי מניעה כתיבה שיווקית בעצם, את הלקוחות שלכם או את כל הקהל שקורא אתכם במאמר תוכן רגיל? ומה זאת אומרת להניע לפעולה ולהביא לידים ללקוח במאמר שיווקי? יש הבדל גדול בין מי שקורא אתכם במדיה חברתית או בכל מקום שהוא לבין מי שמחפש מוצר מסוים ומגיע לטקסט שלכם, ודרכו אליכם. לשמוע על השירות שלכם לאנשי עסקים או לאנשים שצורכים רק מוצרי מזון מסוימים זה שונה מאשר לתת למישהו עצה בנידון או לספר על המוצר שלכם באופן כללי במאמר כללי שמדבר על מורים כאלה, מבלי להגיד לו למה דווקא הוא טוב בשבילו ובמה אתם שונים מהמתחרים. את זה, רק מי שכותב כתיבה שיווקית קלאסית שמניעה לפעולה את הקוראים שלכם לעשות מעשה ולקנות מכם יכול לעשות, אחרת כבר מזמן הייתם מגדילים לבד את מספר הלקוחות שלכם.

לדייק במאמר שיווקי זה גם לא לגמגם

יש סיבה נוספת שבגללה מאמר שיווקי שונה ממאמר תוכן והוא הנכונות והיכולת שלכם לשווק את עצמכם. רוב האנשים יכולים לספר בהתלהבות על מה שהם עושים אולם כאשר יתבקשו למכור את עצמם ואת השירותים שלהם הם ישתתקו, ולכן משאירים את העבודה הזאת למי שיודע לשווק באמצעות תוכן.