10 הכללים לדף נחיתה מוכר

10 הכללים לדף נחיתה מוכר

  1. כתיבה שיווקית של דף נחיתה חייבת להיות ממוקדת בצרכים שלכם ושל הלקוח שלכם, ולכן כתיבה של דף נחיתה מחייבת דיוק בניסוח. הלקוחות שלכם חייבים להגיע להבנה מלאה של המוצר והשירות שלכם משום שאין הרבה אנשים שמתעכבים באמת בדף נחיתה ולכן גם לא יטרחו לקרוא דפי נחיתה ארוכים. זכרו זאת והיו תמציתיים.
  2. גרפיקה מושכת לעין היא נהדרת אבל מבלי לעייף את העין ולהעמיס עליה. בחרו בלוגו שלכם שיהיה בולט לעין ודרך נעימה להעביר את המסר.
  3. הפעילו את הלקוח בכפתורי פעולה – צור קשר ברור, היכנס לקנות ישירות לחנות, קבל מתנה, כל מסר שהוא שיהיה ממוקד. כמו כן, הוסיפו מספר טלפון ואימייל ברור שהלקוחות יוכלו למצוא אתכם בכל מקרה לשאלות נוספות, לגירת עסקה בטלפון.
  4. אל תתחמקו מתשובות ברורות בנוגע למוצר שלכם ולמי הוא מיועד באמת. מילים כלליות מדי מרחיקות אנשים למתחרים שלכם. היו ספציפיים – מה אתם מציעים ולמי?
  5. אם אתם נותנים מתנה, שתהיה בעלת ערך אמיתי. כמה שקלים הנחה או שובר יקר שיממשו בקמרה של רכישה יקרה יכולים להיות פחות מוערכים על ידי הלקוחות.
  6. מהו היתרון שלכם בניגוד למתחרים? ספרו על היתרון שלכם באל בלי פרסומת שלילית והשמצות משום שהלקוחות לא יאהבו את זה ויעשו לכם פרינציפ.
  7. כדי להבין מה הלקוח שלכם רוצה שימו עצמכם במקומו עם הניסוח של השאלה שבגללה הגיע אליכם מלכתחילה. כך שתדעו בדיוק מה לכתוב בהתחלה ולדייק.
  8. מדיה חברתית היא הכרחית. צרפו אותה לדף הנחיתה שלכם למקרה שלקוח רוצה לדעת עליכם יותר מאשר מה שהוא קורא בדף.
  9. בקשו ותיענו – בקשו מהלקוחות שמגיעים לדף שלכם לשתף במדיה החברתית או לשלוח לחברים שלהם אם מצאו זאת לנכון. כך, תגדילו את התפוצה שלכם חינם.
  10. אל תוותרו על צירוף אנשים לרשימת התפוצה שלכם. הציעו להם תכנים מלא ערך שיוכלו ליהנות מהם והרשמה נוחה. ה נכון גם גבי לקוחות שלא מצאו לנכון לקנות מכם אבל הגיעו אליכם בעקבות עניין שהיה להם בכם. אז אל תאבדו אותם.