אמנם בחירת מילות מפתח הקשורות לעסק או לתחום מסוים נראית כמו משימה די פשוטה, אך צריך ידע והבנה בעולם קידום האתרים בכדי לדעת לבחור נכון מילים לאתרים.

 ראשית יש לבצע עבודת מחקר יסודית, ולא לבחור "סתם" מילים – אלא להבין באמת מה בוחרים ולמה. כדאי לבחור מילים רבות ולא רק כמה מילים אשר מתארות את העסק באופן הכי מדויק, מאחר וסביר כי יש אתרים רבים מדי אשר מקושרים למילים אלו. למשל, אם מדובר באתר של וטרינר, לא כדאי לבחור רק במילים "וטרינר" ו"מרפאת חיות", אלא גם מונחים ספציפים הקשורים לנושא כמו "כלבת", "חיסונים לחיות" ועוד מונחים אשר אנשים המחפשים וטרינר בגלל בעיה ספציפית עשויים לכתוב. ככל שנרחיב את בחירת המילים לאתר, נביא בסופו של דבר לאתר שלנו קהל רב יותר.

בנוסף יש לבחור גם מילים כחלק מביטויים ארוכים ומפורטים ולא רק מילות מפתח קצרות ואחדות, מאחר ויש הרבה אנשים המחפשים במנועי החיפוש ביטויים או שאלות ארוכות וספציפיות, למשל "איפה יש וטרינר שעובד בשבת בתל אביב". חשוב לערוך מחקר על מילות המפתח באתרים המתחרים, גם כדי לקחת השראה ולו דווקא לבחור את אותן מילים בדיוק. לבסוף, יש גם לערוך חיפוש בגוגל ולראות מה המילים והביטויים שגוגל משלים לבד, אלו כנראה המילים שיביאו לדירוג גבוה יותר בתוצאות החיפוש.

בכדי שאתם תוכלו לבחור נכון מילים לאתרים שבאמת יתנו ערך לאתר שלכם אשמח שתצרו עמי קשר לתחילת התהליך ואני אשמח לענות לכם על כל שאלה.