כאשר אדם פותח חברה חדשה, עליו לזכור ששם העסק שהוא בחר ילך איתו הלאה, ויהיה קשה ובעיתי לשנות אותו בהמשך, מסיבות בירוקרטיות ואסטרטגיות יחד.

לכן אנחנו ממליצים להשקיע זמן ומחשבה בבחירת שם לחברה חדשה. רעיון לשם העסק יכול לבוא מהתחום בו העסק פועל, למשל אם מדובר בחברה בתחום ההנדסה, שם העסק יכול לכלול בתוכו את המילה הנדסה – לדוגמא "א.לוי הנדסה בע"מ". רעיון לשם עסק יכול גם לבוא ממקום אישי ורגשי יותר, כאשר יש אנשים שבוחרים לשלב את שמות ילדיהם בשם העסק, או לבחור שם עסק אשר מגיע מאסוציאציה אישית של בעל העסק. רעיון לשם העסק יכול גם להגיע ממיקום העסק – לדוגמא אם העסק נמצא ברחוב דיזינגוף, אפשר לשלב את שם הרחוב בשם העסק, ואפילו את מספר הבית.

רעיון נוסף לבחירת שם חברה החדשה הוא דרך קהל היעד אליו העסק פונה – לדוגמא אם העסק פונה לילדים, ניתן לקרוא לחברה החדשה בשם ילדותי יותר, כמו למשל "יובל המבולבל", או אם העסק פונה לקהל צעיר ניתן לקרוא לו בשם מגניב ועכשווי יותר.

חשוב שהשם לא יהיה מסובך ומורכב מדי, ויכיל עד שתיים או שלוש מילים, בכדי שיהיה קליט וזכיר.

אני אוכל לעזור לכם למצוא רעיון לשם עסק אשר יתאים בדיוק לאופי של השירות שאתם מציעים ולא יפגע בתדמית העסקית שלכם.

בין אם מדובר על שם לחברה חדשה בתחום ההייטק או על קונדיטוריה קטנה, 20 שנות הניסיון שלי בתחום אשר בהן עבדתי עם חברות גדולות קטנות בהחלט יעשו את ההבדל.