אז מה זה קופירייטר? איש של מילים? רעיונאי? מומחה להעברת מסרים? ובכן התשובה היא…גם וגם וגם. בכתבה הזו, נשים מיקוד על תפקידו של הקופירייטר בהעברת מסרים שיווקיים, ונבין מדוע אומנות זו חשובה לתחומים רבים בחיים,

מה החשיבות של העברת מסרים אפקטיביים?

חשוב להבין, העברת מסרים אפקטיביים אינה פעולה השמורה רק לעולם הפרסום, למעשה, זו טכניקה המשמשת ליצירת דו שיח מקדם גם עם עצמכם ועם הסביבה שלכם. מסיבה זו, הבנת הדרך בה פועלים קופירייטרים להעברת מסרים אפקטיביים תוכל לסייע לכם גם בתקשורת הבינאישית בחיי היום יום.

מהם שלושת הכללים להעברת מסרים?

הכלל הראשון – להבין מי קהל היעד שלנו. שימו לב, קהל יעד יכול להיות לקוח, בוס, בן זוג, הילד שלנו או אפילו הדייט שלנו. כמובן שדרך הפנייה שלנו תשתנה בהתאם לקהל היעד אליו אנו רוצים לפנות.

הכלל  השני- אנחנו צריכים לגרום לקהל היעד שלנו להאמין לנו, לסמוך עלינו ולייצר אמפטיה, הזדהות ורגש.  הדרך לעשות זאת, היא לגרום לקהל היעד להבין שאנו מבינים אותם, מתייחסים אליהם ומבינים את הכאבים שלהם.

הכלל השלישי- אנחנו צריכים להוביל את קהל היעד שלנו  בדרך יצירתית לעבר המטרה שאנו רוצים להשיג באמצעות  שיכנוע,  מכירה או כל מטרה אחרת.

כיצד נגרום לקבל היעד שלנו להאמין לנו?

קופירייטרים משתמשים במספר טכניקות כדי ליצור הזדהות עם קהל היעד, אחת הבולטות בהן היא מציאת טריגר. הכוונה למצוא את הניצוץ  שמניע את האדם וישכנע אותו לפעול מתוך רצון ולא מתוך כפייה . דוגמא לכך, ניתן לראות בקמפיין שיצרתי עבור האגודה למלחמה בסרטן. מטרת קמפיין הייתה לגרום להורים מעשנים להפסיק לעשן ליד הילדים. הטריגר היה שימוש בילדים ששרים את השיר "אמא יקרה ל" י תוך כדי שהם משתעלים.

https://www.youtube.com/watch?v=N-RnIyUyeS0

לסיכום, תקשורת אפקטיבית מבוססת על הקשבה – מחשבות- ורגשות  המובילים לפעולה. הכללים האלה נשמעים אולי טריוויאליים אבל תתפלאו כמה אנשים לא מקדישים אליהם מחשבה, וכמה תשומת לב לכללים האלה יכולה לשנות את כל התקשורת שלכם לטובה.