תקשיבו לסיפור.
פעם לפני הרבה שנים אנשים אהבו לשבת מסביב למדורה ולשמוע סיפורים; סיפורים שהציתו את הדמיון, סיפורים שעוררו השראה, סיפורים שנשארו להרבה זמן. אז נכון, את המדורה החליפו אט אט הרדיו, הטלוויזיה והרשתות החברתיות, אבל הרצון להיות סביב מדורת השבט ולשמוע סיפור מעניין, מרגש ויצירתי תמיד נשאר.

האמת, זה קורה גם היום בעידן בעולם הדיגיטלי של רשת האינטרנט.
כן, שנים רבות לאחר שהמדורות כבר כבו (אולי למעט בל"ג בעומר), לסיפורים יצירתיים או סטוריטלינג, כפי שקוראים לזה היום בעולם הפרסום, יש חשיבות עצומה.
תראו, זה לא סוד שאנחנו נמצאים בעידן שבו אנו חשופים למאות מסרים ביום ושיכולת ההתמקדות שלנו הולכת ופוחתת. במילים אחרות, לכו תזכרו איזה מסר ניסו להעביר לנו בסרטון כשיש כל כך הרבה הפרעות מסביב וכשכולם נראים ונשמעים אותו דבר. בינינו, הכי פשוט לגלול את הפיד ולעבור לסרטון הבא. וכאן בדיוק הסיפור הקריאייטיבי שנוסיף לסרטון יאפשר לנו לבלוט בין אלפי המסרים שאנו רואים ושומעים מדי יום.

איך זה קורה?
ממש כמו אז מסביב למדורה, הסיפור הקריאייטיבי (סטוריטלינג) מפעיל את הרגש של הלקוחות שלנו וגורם להם עניין וזכירות, מה שבסופו של דבר מניע לפעולה ויוצר העדפה.

אז איך יוצרים סיפור קריאייטיבי?

ראשית,הסיפור הקריאייטיבי חייב להיות מחובר לערכי המותג שלנו וליצור סיפור בולט וייחודי. הדרך לעשות זאת היא על ידיבניית סיפורים מרגשים ומצחיקים שבולטים או שיוצרים הפרעה.והחדשות הטובות – הטכניקה הזאת מתאימה לכל הרשתות החברתיות: פייסבוק, אינסטגרם וטיק טוק.

רוצים דוגמה? בבקשה.

פנה אליי רואה חשבון שביקש להעביר טיפים בנושאים הקשורים לתחום עיסוקו. הדרך הקלה הייתה לכתוב תסריט המעביר את הטיפים בדרך של עובדות "יבשות". במקום זה החלטנו להעביר סיפור קריאייטיבי הומוריסטי, שבמרכזו דמות בשם קובי נטור המנסה לעשות קומבינות במטרה להגדיל את הוצאות העסק. הסיפור הקריאייטיבי התחבר לערכי המותג של רואה החשבון (יצירתיות וחדשנות), ודרך סיפור זה העברנו את טיפים העסקיים. התוצאה– סדרת סרטונים בולטת, זכירה ומשעשעת, כפי שתראו בסרטון הבא:

אז קדימה, מה הסיפור הקריאייטיבי שלכם?